۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت شما می شود

۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت شما می شود

اگر می خواهید در نگاه اول بر میزان جذابیت خود بیافزاید مقاله ی ۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت شما می شود را مطالعه کنید تا اطلاعات زیادی را کسب نمایید .

صفحه اصلی/مقالات/۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت شما می شود
همه ما این عبارت را شنیده‌ایم که «تأثیر اول مهم است».
هنگام شرکت در یک مصاحبه شغلی، ملاقات با والدین دوست پسر خود برای اولین بار، یا شروع یک کلاس جدید، اکثر مردم می خواهند اولین تاثیر خوبی داشته باشند. یعنی می خواهند مورد پسند واقع شوند.
هیچ اشکالی ندارد که بخواهیم دوست داشته باشیم. همچنین بازی کردن سیستم برای رسیدن به آنچه می خواهید مشکلی ندارد. اینکه کسی از شما خوشش بیاید همیشه یک شانس ۵۰/۵۰ نیست. وقتی ترفندها را بدانید، این یک علم است!وقتی با شخصی جدید ملاقات می کنید، اولین کاری که او انجام می دهد (معمولاً به طور ناخودآگاه) این است که آیا شما برای او تهدیدی خواهید بود یا خیر. این غریزی است، واقعا. آنها به سرعت سعی می کنند بفهمند که آیا شما فردی هستید که باید مورد پسند و اعتماد قرار بگیرید - یا کاملاً برعکس. و نکته کلیدی که به شما می دهد چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با ۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت  شما می شود آشنا شوید .

 زبان بدن

محققان بی‌شماری زبان بدن ما را در طول سال‌ها و تأثیر آن بر میزان علاقه مردم به ما مورد مطالعه قرار داده‌اند.

 اگر می‌خواهید با هر کسی که ملاقات می‌کنید تأثیر اولیه خوبی داشته باشید، این ۸ ترفند زبان بدن را امتحان کنید که (با پشتوانه علم) منجر به دوست‌داشتن فوری می‌شوند!ما در مقاله ی ۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت  شما می شود اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم .

۱- حفظ تماس‌‌ چشمی

 چیزی که برای هرکسی که روانشناسی می‌خواند (یا فقط با افراد زیادی ملاقات می‌کند) کاملاً واضح است این است که ما بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم از چشمان خود ارتباط برقرار می‌کنیم.
 ارتباط چشمی مهارتی است که علاقه، احساسات، همدلی، نگرانی و بسیاری از پیام‌های پنهان دیگر را منتقل می‌کند. یکی از دلایل اصلی که کارشناسان شما را تشویق می‌کنند هنگام صحبت کردن یا صحبت کردن با کسی ارتباط چشمی داشته باشید، ابراز علاقه است.به این فکر کنید که اگر برای کسی داستانی تعریف می‌کردید و او به دور نگاه می‌کرد - یا بدتر از آن - یک بار هم به شما نگاه نکرد! احتمالاً فکر می‌کنید که علاقه‌مند نبودند یا گوش نمی‌ دادند.
وقتی احساس نمی کنید که به شما گوش داده شده است، احساس خوبی ندارد. ممکن است باعث شود شما احساس طرد شدن و ناامنی کنید. و اگر می خواهید یک نفر جدید شما را دوست داشته باشد، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که او نسبت به خودش در اطراف شما احساس بدی داشته باشد! بنابراین تماس چشمی خود را حفظ کنید، خیره نشوید، و در صورت نیاز پلک بزنید – و مردم به احتمال زیاد از شرکت شما برای این کار لذت می برند.

۲ - لبخند زدن با چشم و دهان

 در ادامه ی مقاله ۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت  شما می شود به اهمیت لبخند زدن می رسیم . همانطور که کانی استیونز یک بار گفت: "هیچ چیزی که می پوشید مهمتر از لبخند شما نیست". دندانپزشکان اغلب به اهمیت داشتن و یافتن شادی در لبخند شما اشاره می کنند - و دلیل خوبی هم دارد.تحقیقات نشان می‌دهد که لبخند زدن انواع احساسات مثبت را منتقل می‌کند - از شادی و رضایت گرفته تا تایید. همچنین بسیار مسری است.
یک مطالعه نشان داد که مغز ما به طور خودکار احساسات دیگران را متوجه، تفسیر و تقلید می کند. بنابراین، وقتی شما لبخند می زنید، شخص دیگری تقریباً به طور غریزی احساس می کند که متمایل به پاسخ لبخند است. وقتی لبخندتان دندان‌هایتان را خالی می‌کند و به چشمانتان می‌رسد (به نوعی واقعی)، حتی باعث می‌شود جذاب‌تر، مطمئن‌تر و دوست‌داشتنی‌تر به نظر برسید!

۳ - در حالی که کسی صحبت می کند سر تکان دهید

 تمامی افراد دوست دارند مورد پسند واقع شوند. درست همانطور که شما می خواهید مورد پسند فردی که با او صحبت می کنید باشید، او نیز احتمالاً می خواهد که شما را دوست داشته باشد!
یک راه عالی برای ایجاد احساس ارزشمند بودن به کسی این است که نشان دهید به طور آزمایشی به صحبت های او گوش می دهید.
 حفظ تماس چشمی برای این کار عالی است، اما تماس چشمی بیش از حد بدون هیچ گونه تکان دادن سر به عنوان خیره شدن طبقه بندی می شود. که می تواند خصمانه، بی ادبانه و قضاوت کننده به نظر برسد - این آخرین چیزی است که اگر می خواهید مورد پسند واقع شوید به آن نیاز دارید!
یک راه عالی برای ایجاد تماس چشمی تا حد امکان خطرناک این است که وقتی کسی در حال صحبت کردن است، سری تکان دهید. این نشان می‌دهد که علاقه‌مند هستید، به حرف‌های آن‌ها گوش می‌دهید، و فردی آسان برای صحبت با او هستید.
۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت شما می شود

۴ - با بدن و پاهای خود با کسی روبرو شوید

تصور کنید وارد گروهی از افرادی می شوید که به سختی می شناسید. شما به سمت آنها می روید، در یک شکاف فشرده می شوید و سلام می کنید.
تصور کنید بیشتر مردم به شما نگاه می کنند، سلام می کنند و دوباره به سمت شما نگاه می کنند. آن به تو چه حسی میدهد؟ بلافاصله به گروه و گفتگو خوش آمدید؟ احتمالا نه، من شک دارم.اما حالا تصور کنید یکی از اعضای گروه شما را دید، به شما لبخند زد، سلام کرد و بدنش را به سمت شما چرخاند. شما فوراً احساس می‌کنید درگیر و مورد استقبال قرار می‌گیرید، درست است؟
خوب، این دقیقاً همان چیزی است که می خواهید به دیگران احساس کنید. اگر آنها به سمت شما رفتند، بدن و پاهای خود را کمی به سمت آنها بچرخانید.
به درستی از آنها استقبال می کند و باعث می شود احساس کنند که می توانند با شما صحبت کنند. همچنین باعث می‌شود که آن‌ها شما را بسیار بیشتر دوست داشته باشند تا اینکه شما برای گنجاندن آنها حرکت نکنید!

۵- بایستید یا بنشینید و بازوهای خود را روی هم نگذارید

 یکی دیگر از راه‌های فریب دادن مردم برای دوست داشتن شما این است که به نظر برسید فردی با اعتماد به نفس و بی‌خیال هستید. و یک راه عالی برای انجام این کار این است که بازوهای خود را شل کنید و آنها را روی هم نگذارید.همانطور که متخصصان دریافته‌اند، افرادی که هنگام ایستادن یا صحبت کردن دست‌های خود را روی هم می‌گذارند، افرادی دور، ناامن، مضطرب یا حتی حالت تدافعی می‌بینند.
همه این موارد می تواند باعث شود که صحبت کردن و بودن در اطراف شما دشوار به نظر برسد. بنابراین، طبیعی است که مردم کمتر شما را به خاطر آن دوست داشته باشند. بنابراین آن بازوها را روی هم نگذارید و آنها را در کنار خود شناور کنید، کف دست‌هایشان را در مقابل خود نگه دارید یا به جای آن روی پاهایتان قرار دهید.

۶- ژست های آنها را به شکلی ظریف تقلید کنید

 آینه کردن یکی دیگر از ترفندهای زبان بدن است که بسیاری از مردم – معمولاً ناخودآگاه – برای دوست داشتنی‌تر شدن از آن استفاده می‌کنند.اما اگر این ویژگی به طور خودکار برای شما ظاهر نشد، می توانید شرط بندی کنید که انجام آن به صورت زیرکانه و آگاهانه نیز کارساز خواهد بود!
همانطور که مطالعات نشان داده است، وقتی ژست‌ها، حالت‌ها و حالات چهره یک نفر را منعکس می‌کنید، می‌تواند سیگنال‌هایی از خود نشان دهد که با آن فرد مرتبط هستید و با او همدلی دارید.هر دوی این موارد می‌تواند شخصی را که در آن منعکس می‌کنید، فوراً شبیه شما شود.
 فقط به یاد داشته باشید که با آینه کاری خود خیلی واضح نباشید که انگار دارید آنها را مسخره می کنید!
آن را ظریف نگه دارید، مثلاً اگر پاهای خود را روی هم می گذارند، پاهای شما را نیز روی هم قرار دهید. یا اگر آنها با لحن آهسته صحبت می کنند، با صدای آرام مشابهی صحبت کنید‌.
۸ ترفند زبان بدن که منجر به محبوبیت شما می شود

۷ - حالتی آرام بگیرید

 مردم می‌توانند با وضعیت بدنتان چیزهای زیادی درباره شما بگویند. وقتی صاف و راست می نشینید، با انگیزه، متمرکز به نظر می رسید و انگار به همه چیز اطرافتان توجه می کنید. وقتی بلند می‌شوید، لاغرتر، جذاب‌تر و با اعتماد به نفس‌تر به نظر می‌رسید.
وقتی حالت آرامی دارید، خوش‌آمد و راحت به نظر می‌رسید - باعث می‌شود دیگران نیز در اطراف شما احساس راحتی بیشتری کنند.
پس شانه های خود را شل کنید، قد بلند بایستید (اما نه خیلی قائم)، و اگر می خواهید دوست داشتنی تر به نظر برسید، سر خود را در یک سطح نگه دارید.

۸- نسبتاً ساکن بمانید و بی قرار نشوید

 ثابت ماندن نسبتاً در هنگام صحبت با یک فرد جدید راه دیگری برای دوست داشتن اوست. وقتی همیشه در حال حرکت نیستید، باعث می شود راحت، مطمئن و راحت به نظر برسید.
 و وقتی اعتماد به نفس بیشتری به نظر می‌رسید، مردم در اطراف شما احساس امنیت بیشتری می‌کنند (همانطور که مطالعات نشان داده است)، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که شما را دوست داشته باشند.بنابراین هنگام ملاقات با شخص جدیدی با بند های کیف خود کمانچه نزنید یا با دستان خود بی قراری نکنید. یا دائماً حرکت کنید - از یک پا به پا دیگر حرکت کنید.
این می تواند باعث شود مضطرب به نظر برسید و بخواهید از شخصی که با او صحبت می کنید دور شوید. که (قابل درک) باعث نمی شود که آنها شما را بیشتر دوست داشته باشند!البته، خود را ناخوشایند نشان ندهید. سفت ماندن و حرکت ندادن عضله باعث نمی‌شود که برای دیگران بسیار جذاب به نظر برسید! فقط خود را آرام و نسبتاً آرام نگه دارید - تا جایی که می توانید از بی قراری خودداری کنید.

گفتار نهایی

 دوست داشتنی بودن را به شانس واگذار نکنید. طبق تحقیقات، هنگام ملاقات با افراد جدید، حدود ۷ ثانیه فرصت دارید تا اولین تأثیر را بگذارید.این اصلا زمان زیادی نیست!
اما خوشبختانه، تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که برای تغییر نظر منفی یک فرد نسبت به شما، حدود هشت برخورد مثبت لازم است.بنابراین، اگر کسی فوراً از قیافه شما خوشش نمی‌آید، معمولاً فقط غرایز او وارد می‌شود و قضاوت فوری می‌کند.و با انجام هشت ترفند زبان بدن در این لیست، می توانید دیدگاه های آنها را برگردانید و در کمترین زمان آنها را دوست داشته باشید!

banner