خرید بیمه از فروشگاه های اینترنتی با کمترین قیمت!

خرید بیمه از فروشگاه های اینترنتی با کمترین قیمت!

صفحه اصلی/مقالات/خرید بیمه از فروشگاه های اینترنتی با کمترین قیمت!
بازدید کل : ۱۰۳ -بازدید امروز : ۱

روش های مختلفی برای خرید بیمه وجود دارد. می توانید به یک فروشگاه فیزیکی بروید، تلفن را بردارید و با بیمه گر خود تماس بگیرید یا آنلاین خرید کنید. هر روشی مزایا و معایب خاص خود را دارد، اما آنچه بیش از همه مهم است پیدا کردن شرکتی است که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. یکی دیگر از مواردی که از اهمیت بالایی برخوردار است، این است که در هنگام خرید یک بیمه شما باید چه سوالاتی از فروشنده بپرسید و چه نکاتی را بهتر است قبل از خرید بدانید

۷ نکته مهم قبل از خرید بیمه اینترنتی

در ادامه سعی کردیم بسیاری از این موارد را به شما یادآوری کنیم تا به عنوان یک چک لیست بتوانید از این موارد کمک بگیرید.

شرکت موردنظر را برای خرید انتخاب کنید

همانطور که گفتیم شاید انتخاب شرکت برای خرید بیمه مهم ترین مرحله ای باشد که باید آن را انجام دهید. خرید به شکل فیزیکی یا به شکل آنلاین می تواند انجام شود. معمولا در سالهای اخیر بدلیل رشد اینترنت و فروشگاه های اینترنتی، خرید بیمه از فروشگاه های آنلاین هم افزایش پیدا کرده است. فروشگاه هایی مانند: ازکی، بیمیتو، بیمه بازار و.... از جمله فروشگاه های اینترنتی خرید بیمه در ایران محسوب می شوند که خدمات ویژه ای را برای مخاطبان خود مانند: ارائه کد تخفیف، امکان مقایسه شرکت های ارائه دهنده بیمه و.... ارائه می دهند. به عنوان مثال شما با دریافت کد تخفیف بیمه بازار از سایت هایی مانند موپُن می توانید هزینه های خود را به شکل قابل توجهی کاهش دهید.

پس همانطور که گفته شد، خرید بیمه از فروشگاه های اینترنتی می تواند در انتخاب شرکت های ارائه دهنده بیمه تا حدود زیادی کمک کننده باشد. ضمن اینکه برای خرید بیمه از کارگزاری های حضوری، شما امکان استفاده از این مزایا را نخواهید داشت. معمولا کارگزاری ها به عنوان نمایندگی های یک شرکت خاص محسوب می شوند پس عملا گزینه ای خوبی برای مقایسه شرکت ها نخواهند بود.

اولویت بندی کنید

معمولا سعی کنید در خرید بیمه اولویت بندی کنید. برای مثال خرید بیمه شخص ثالث برای خودرو نسبت به بیمه مسافرتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. ( البته که تعیین این مورد بسته به شرایط هر فرد می تواند متغیر باشد)

سعی کنید برای مواردی که هزینه های زیادی را در اثر نبود بیمه برای شما در پی خواهند داشت، در اولویت های بالاتر قرار دهید. خانه، خودرو، کسب و کار، معمولا در اولویت های بالاتری قرار داند. بعد از خرید این بیمه ها، سراغ بیمه های دیگر بروید.

موارد استنثنا را بپرسید

همانطور که میدانید در خرید بیمه، معمولا شرایطی وجود دارد که رعایت کردن یا رعایت نکردن آنها موجب می شود تا بیمه آن قسمت بیمه را پوشش ندهد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که از فروشنده بیمه خود بپرسید که چه فعالیت هایی را بیمه مدنظر شما پوشش نمی دهد. (هر بیمه نامه معمولا خطراتی را به شکل لیست به شما می دهد که بیمه آنها را پوشش نمی دهد. این موارد را به شکل دقیق مطالعه کنید و در صورت وجود ابهام در مورد هر یک از آنها، پرس و جو کنید تا مشکلی در آینده بوجود نیاید.)

سعی کنید از تخفیفات ها برای کاهش هزینه ها استفاده کنید

همانطور که گفته شد فروشگاه هایی مانند موپُن برای خریدهای اینترنتی می توانند کد تخفیف هایی را به شکل رایگان در اختیار شما قرار دهند. کد تخفیف بیمه بازار، کد تخفیف ازکی، کد تخفیف بیمیتو و... از جمله این تخفیفات هستند که می توانید همین حالا از آنها استفاده کنید.

موپون

علاوه بر این تخفیفات، برای خرید از انواع فروشگاه های اینترنتی هم می توانید از این سایت استفاده کنید. برای مثال برای دریافت کد تخفیف اسنپ، کد تخفیف دیجی کالا، کد تخفیف اسنپ شاپ و... می توانید وارد سایت یا اپلیکیشن موپُن شوید و به راحتی از این تخفیفات استفاده کنید.

تغییرات بیمه و نیازهای خود را بررسی کنید

بهتر است بعد از خرید بیمه به شکل سالانه شرایط بیمه و نیازهای خود را مجدد بررسی کنید. ممکن است مکان خانه خود را تغییر داده باشید، ممکن است که خودرو جدیدی را خریداری کرده باشید، شاید کسب و کار جدیدی را آغاز کرده باشید، حتی این تغییرات ممکن است از سمت بیمه کننده باشد و شرایط بیمه تغییر کند. پس این مورد را در چک لیست های بررسی سالانه خرید بیمه خود لحاظ کنید.

سر موعد پرداخت کنید

سعی کنید تا تمامی اقساط بیمه خود را سر موعد پرداخت کنید. همچنین اگر قصد دارید تا بیمه کننده خود را تغییر دهید، بهتر است قرارداد خود را با شرکت قبلی فسخ کنید تا شامل جریمه هایی مانند فسخ پیش از موعد و ... نشوید.

جمع بندی

به شکل کلی خرید بیمه چندان کار دشواری نیست شما تنها با چند ساعت وقت گذاشتن در سایت هایی مانند: بیمه بازار و... و کمک گرفتن از پشتیبانان این سایت می توانید اطلاعات بسیار کاملی را راجع به انواع بیمه بدست آورید. توصیه می شود اگر برای اولین بار قصد خرید بیمه را دارید از مشاوره های کارگزاری ها در نمایندگی های حضوری هم استفاده کنید.

banner